Як правильно застосовувати архітектурні елементи для фасадів будівель?
    
    
    
    
        
    


    
    
    
    



    
    

    
    
    













Категорії

Застосування архітектурних елементів для фасадів

декорація фасаду

Зовнішній декор може змінити будівлю, що ви не впізнаєте, надавши її зовнішності певний стиль (класицизм, бароко, ампір, модерн та ін.). Неповторний вигляд надає ліпнина, виготовлена з сучасних композитних матеріалів.

Серед різноманітних архітектурних елементів одним з найбільш популярних є фасадний декор з поліуретану.

Архітектурні елементи для фасадів

архітектурні елементи

Архітектурний декор фасаду - це досить велике і різноманітне коло деталей, що мають свою специфіку. З їх допомогою можна прикрасити будівельний об'єкт або створити ілюзію висотності будівлі. Будинок з архітектурними елементами, підсвіченими у вечірній час, набуває неймовірно романтичного вигляду. Ліпні деталі, правильно підібрані для оформлення фасаду, підкреслюють вишуканий смак господарів.

В оформленні фасадів широко використовуються наступні архітектурні модулі, за допомогою яких можна досягти певного ефекту.

Міжповерхові карнизи, молдінги розташовують вище цоколя і нижче даху, вони розділяють поверхню стіни лінією. Цокольний карниз утворює горизонтальний стрічковий виступ. Карниз під віконним отвором називається сандриком, він потрібен для захисту від вологи і виконує естетичну функцію.

Розташований поруч зі скатом даху фронтон надає будові завершений вигляд. Фігурні стовпчики, що підпирають перила балконів, тераси і сходів, утворюють виразну балюстраду.Прикрашені ліпними візерунками лиштви у віконному отворі та тимпан у формі напівкруглої арки над парадними дверима надають будівлі охайності. А фігурні зображення (барельєфи і горельєфи) на фасаді завжди сприймаються, як елемент розкоші.

Ціла група модулів має прив'язку до колон, які характерні для багатьох архітектурних стилів. Капітель, прикрашена ліпниною, розташована під стелею і створює відчуття польоту. Окремо встановлюються стовбур і база колони. Вони виконують чисто декоративну роль, через малу вагу на них не можна покладати функцію механічної опори для побудови. Пілястра у вигляді прямокутного виступу на стіні повторює пропорції колони і додає вигляду будівлі шарму і розкоші.

На кутах стін дуже гарно виглядають ширококутні накладки - русти. Романтичний образ створюють розетки у вигляді квітки або екзотичного листа. Різні елементи, що прикрашають фасад, можна доповнити фризом або об'ємним орнаментом.

Властивості фасадної ліпнини

Властивості лепнини фасаду

Архітектурні елементи фасаду можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Поліуретанова ліпнина користується великою популярністю, перш за все, завдяки винятковим властивостям високотехнологічного матеріалу, з якого зроблена. Через зовнішню схожість її нерідко порівнюють з гіпсовими деталями. Але з легким по вазі поліуретаном набагато легше працювати, ніж з важким гіпсом, який створює навантаження на фундамент і, до того ж, є досить крихким матеріалом.

Декоративні елементи з поліуретану відрізняються високою стійкістю до атмосферних впливів. Вони не розтріскуються, не гниють, не деформуються, мають високу зносостійкість, є прекрасним ізолятором. Плюс мала вага модулів, зручний розмір, а також якісна поверхня, вже готова під фарбування. Хоча поліуретанові елементи декору коштують дорожче, ніж гіпсові, їх монтаж набагато дешевший.

Монтаж декоративних елементів

Установку поліуретанового декору можна проводити за допомогою фахівців або обійтися власними силами, маючи помічника. Поліуретанові деталі з малюнком нерідко доводиться розпилювати, тому їх краще купувати з деяким запасом. Елементи кріпляться до фасадних поверхонь спеціальним клеєм, але для фіксації використовуються і механічні кріплення - шурупи, цвяхи, скоби.

Для проведення монтажу знадобиться свердло, дриль, лобзик, шпатель, викрутка, саморізи, шпаклівка, шнур. У декоративних деталях через кожні півметра просвердлюють отвори, на тильну частину модулів наноситься клей. Після прикріплення елементів надлишки клею прибираються, лицьова поверхня очищається наждачним папером, отвори з шурупами і лінії стиків шпаклюються. Після проведення заходів можна наносити фарбу (поліуретанову, латексну або акрилову).

Зі смаком підібрані декоративні елементи з поліуретану прикрасять фасад будівлі і прослужать багато десятиліть.