Пробкові покриття на стіну: види і застосування в дизайні інтер'єру
    
    
    
    
        
    


    
    
    
    



    
    

    
    
    













Категорії

Настінні коркові покриття: різноманітність, застосування, комбінування

Природні матеріали для ремонту та оздоблення приміщень набирають все більшої популярності. Власників квадратних метрів привертає їх екологічна безпека, довговічність, естетичний зовнішній вигляд. Коркове покриття також відноситься до цієї категорії і все частіше використовується для оформлення стін в квартирах, будинках, офісах. Сировиною для його виготовлення є кора коркового дуба, подрібнена і оброблена без застосування хімічних речовин. Унікальні властивості, якими наділила її природа, зберігаються і в настінному покритті. Поговоримо про них докладніше.

Переваги використання коркового покриття на стінах

Крім найголовніших властивостей - екологічності та безпеки для здоров'я людини, такий вид матеріалу має наступні позитивними якостями:

  • довговічністю - термін експлуатації, в залежності від виду покриття може складати до десяти років і більше;
  • антистатичністю - не притягає до себе пил, бруд, не електризується;
  • пожежобезпечність - при впливі на покриття не загорається, а тліє, не виділяючи токсичних речовин в повітря;
  • стійкістю по відношенню до цвілі - пробка на стіну не є проникаючою для газів, рідин, тому не придатна для життя різних мікроорганізмів;
  • пружністю - покриття здатне відновлювати свою первинну форму після тиску на неї;
  • стійкістю до механічних пошкоджень і дії прямих сонячних променів (збільшується ще більше при обробці спеціальним клейовим складом);
  • теплоізоляцією - допомагає зберегти сприятливий клімат і спекотним літом, і в морозну зиму;
  • шумоізоляцією - здатна приглушати гучні звуки;
  • легкістю і універсальністю - пробкові панелі підійдуть і для самих тонких стін;
  • простотою монтажу - здійснюється за допомогою звичайних інструментів і не вимагає спеціальної підготовки;
  • декоративністю - різноманіттям кольорових відтінків і текстур.

Класифікації настінного коркового покриття

Для того щоб задовольнити найвимогливішого клієнта, виробники пропонують кілька варіантів такого матеріалу. Кожен з них має свої особливості (будову, спосіб монтажу, області використання), позитивні і негативні характеристики.

Залежно від основи настінні коркові покриття діляться на чотири групи: без основи, на паперовій основі або ДСП, що самі клеються.

Для виробництва покриття без основи використовують подрібнені частки кори, які під впливом високої температури і преса склеюються природною смолою. Готовому матеріалу надається форма полотна, простого і однорідного за структурою, без яскраво вираженого малюнка.

Покриття на паперовій основі отримують при наклеюванні шпону пробки на папір. Асортимент такого матеріалу відрізняється різноманітністю кольорових рішень і текстур.

Шпалери, які самі клеються складаються з шару корки та основи з папіру, після видалення якої залишається клейова основа. Додатково клей не потрібен. Монтаж простий і зручний.

Панелі на основі ДСП - шар пробки нанесений на лист деревно-стружкової плити.

Залежно від форми виробництва виділяють: коркові шпалери, рулонну корку, плитки або листи, панелі, рідку корку, корковий текстиль. Кілька слів про кожен вид.

Шпалери коркові. Один з найпоширеніших матеріалів. Шпалери даного типу мають двошарову структуру. Нижній шар - папір або флізелін, верхній - декоративний шпон, товщина якого не більше 1 мм. Завдяки своїм розмірам (ширина - до 50 см, довжина - до 10м) зручні для обклеювання будь-яких приміщень. Не вимогливі до поверхонь: наклеюються на бетон, штукатурку, цеглу, дерево. Найдемократичніші за ціною. Проте, завдяки фактурі і кольоровим рішенням, підходять для реалізації будь-яких дизайнерських фантазій. Для коркових шпалер на паперовій основі використовується стандартний клей для важких шпалер. На флізелін - спеціальний. Ще один різновид матеріалу, що відноситься до цієї групи - самоклеючі шпалери не вимагають використання додаткових складів для їх фіксації.

Пробкові рулони для стін більш складні за своєю структурою. Нижній шар - спресована корка, яка виконує шумоізоляційні функцію. Верхній - декоративний шпон. Додатковий шар - віск. Форма випуску - рулони з шириною 500 мм і довжиною до 10 метрів. Універсальні, підходять для використання в приміщеннях різного призначення. Можуть служити як підкладкою під покриття з ламінату, дерева, каменю, так і грати тільки декоративну роль.Корковий лист або плитка являє собою невеликі фрагменти квадратної або прямокутної форми розміром 30 на 30 сантиметрів або 30 на 60 сантиметрів. Для наклеювання їх на стіну використовується клей ПВА. Робота по їх монтажу не викликає ніяких труднощів, не вимагає спеціальних навичок, крім дотримання кількох правил. По-перше, клей необхідно нанести на всю поверхню плитки. По-друге, роботу потрібно починати в напрямку зверху вниз, щоб верхні елементи не тиснули на нижні.

Коркові панелі мають прямокутну форму і двошарову структуру: спресований шар і тонкий декоративний шпон. Загальна товщина шарів 2-3 мм. На кожній деталі є гребінь і паз, що значно полегшує і прискорює установку панелей.

Рідка корка - матеріал, що складається з подрібненої крихти (більше 90% від усього обсягу) і різних полімерних речовин (клею, акрилу, добавок). Метод нанесення - розпилення по сухій чистій поверхні. Результат - суцільний шар товщиною близько 7 мм, який за своїми якостями і зовнішнім виглядом не поступається іншим видам настінної корки.

Корковий текстиль - матеріал, який поєднує в собі властивості тканини, яка виступає в якості основи, і корки, нанесеної на цю тканину у вигляді шпону. Дуже добре підходить для приміщень з нестандартною конфігурацією, має плавні переходи.

Кольорові рішення: варіанти

Кольорове виконання настінних коркових покриттів спочатку обмежувалося природного палітрою. Але і в цьому випадку споживачеві пропонувалося безліч варіантів і рішень. Різноманітні відтінки від світло-жовтих, сірих, білих до насичених темно-коричневих. Вкраплення з частинок контрастного більш темного або світлого тону. В даний час виробники намагаються урізноманітнити продукцію. Використовується крихта з інших матеріалів, наприклад металу або скла. Додаються яскраві акценти з ефектом глибини за допомогою фарбування нижніх шарів покриття. Надається будь-який колір верхнього декоративного шару. Вибір коркових шпалер в інтер'єрі залежить від уподобань власника і від загального стилю оформлення приміщення.

Комбінування настінних коркових покриттів в інтер'єрі.

Коркове покриття на стіну відрізняється універсальністю використання. У будь-якому інтер'єрі, класичному або сучасному можна знайти застосування цього матеріалу. Він комбінується з декоративною штукатуркою і плиткою з кераміки, бетоном і шпалерами.

Виграшним є поєднання коркових панелей з різними меблями: дерев'яної, плетеної, скляної і навіть пластикової. Особливу увагу потрібно приділити підбору відтінків. Колір меблів і шпалер з пробки повинен поєднуватися між собою.

Застосування коркових настінних покриттів

Завдяки своїм властивостям коркові покриття підходять для оздоблення самих різних приміщень, необхідно лише правильно визначити вид матеріалу, врахувати його товщину і декоративні властивості.

У вітальнях можна використовувати шпалери, панелі, напилення. Обмеження відсутні, так як покриття на стінах не відчуває різного роду впливів (механічних, хімічних, паром, прямими потоками води). Головним фактором вибору є естетична привабливість.

Екологічність корки говорить на користь оформлення таким видом матеріалу дитячої кімнати. Зменшується ризик травм. Знижується рівень шуму. Більшою мірою підходить для такого приміщення панелі і плитка.

Середа кухні дуже агресивна: перепади температури, вологість, запахи. Оздоблення стін корковим покриттям допускається за умови додаткової обробки спеціальним лаком.

У ванній кімнаті умови, в порівнянні з кухнею, ще складніше. Для того щоб оформити це приміщення пробкою, необхідно використовувати більш надійний клей і покрити декоративну поверхню не менше 5 шарами лаку для захисту від підвищеної вологості.

У коридорі, передпокої потрібно вибирати більш щільні потовщені варіанти (панелі, плитку) темних відтінків, так як в цих кімнатах присутній ризик механічних пошкоджень і забруднень.

Сфера застосування цього натурального матеріалу не обмежується квартирою або будинком. В офісах, виробничих приміщеннях, установах різного призначення також застосовують коркові матеріали в якості оздоблювальних.

Використання коркових настінних матеріалів не втратить своєї актуальності ще багато років, завдяки їх унікальним характеристикам, різноманіттю форм і кольорових рішень.