Що потрібно знати про декоративні балки?
  
  
  
  
    
  


  
  
  
    
  

  
  
  

Категорії

Що потрібно знати про декоративні балки?

Ще з середньовіччя люди використовували дерев'яні перекриття для додання конструктивної міцності приміщень. Стельовий брус у нас нерозривно пов'язаний з образом затишного заміського будинку. Застосування стельового бруса в приміщенні дозволяє домогтися схожого почуття домашнього тепла і комфорту. Декоративні стельові перекриття часто застосовують в стилях прованс і лофт, що особливо актуально в наш час.

Управління розмірами і висотою приміщення

Стельові балки це вид декору, який може сильно впливати на сприйняття розміру і висоти приміщення. Високі стелі можуть створювати ефект колодязя всередині приміщення, це не завжди приємно і доречно. За допомогою декоративного бруса на стелі можна візуально зменшити його висоту і позбутися ефекту колодязя. Так, висота стелі нікуди не піде, але візуально пом'якшується, і простір стане більш затишним.

Таким же чином можна впливати на сприйняття довжини приміщення, правильне розташування балок може візуально підкреслити простір. У невеликому по довжині приміщенню - бруси на стелі, які розташовані уздовж ліній можуть візуально його подовжити, надавши почуття обсягу і органічності.

Пінополіуретанові перекриття часто застосовують для зонування приміщень, адже не завжди зручно розділяти приміщення стінами, особливо це доречно для міських квартир в яких завжди не вистачає місця, і потрібно поєднувати кілька різних функіональних зон, і в такому випадку балки під дерево дозволять провести чітку лінію поділу цих зон.

Екологічність стельових балок з поліуретану

З кожним роком кількість дерев на нашій планеті стрімко падає, ліси вирубуються і пропадають з мап. Ви можете вибрати балки з натуральної деревини, але вони мають ряд недоліків:

 • Велика вага. Велика вага може надмірно навантажувати конструкцію приміщення, і погано впливати на міцність, але тільки якщо балки не є частиною конструкції.
 • Дерев'яні перекриття відносяться до класу палаючих, що в критичній ситуації під час пожежі може значно послабити конструкцію приміщення, і привести до більш швидкого поширенню вогню, через що оперативне локалізування місця загорання ставатиме нездійсненною задачею.
 • Дерев'яні балки можуть всихати, що з часом приводить до появи тріщин на їх поверхні.
 • Дерев'яний брус схильний до впливу біологічних факторів, які можуть призводить до руйнування перекриттів. Біологічні фактори представлені - цвіллю, термітами, грибками, гниллю і т.д. Ці фактори впливають на міцність конструкції і чинять негативний вплив на організм людини.

У свою чергу декоративні балки з поліуретану позбавлені всіх цих недоліків. Сучасні декоративні балки виготовляються зі спіненого поліуретану. Цей матеріал є абсолютно екологічно безпечним, не впливає на навколишнє середовище, і балки з такого матеріалу можуть бути встановлені навіть в дитячій кімнаті. Такі балки мають всі переваги виробів з поліуретану: вони не вбирають вологу, вони довговічні, не схильні до біологічних факторів руйнування, не схильні до розтріскування і деформації. Термін служби таких стельових балок в середньому становить 50 років.

Дизайн і структура балок

Поліуретановий брус на дотик має ідентичну структуру, що і дерев'яний, і неозброєним оком важко знайти відмінність між ними. Декоративний стельовий брус може бути виконаний в різних кольорах і фактурах.

Балки виготовляються в різних структурах, найчастіше можна зустріти такі типи:

 • Рустик. Це текстура схожа з рубаним необробленим деревом, такий вид покриття найкраще підійде для декору заміського будинку в стилі прованс. В цьому випадку текстура необробленої деревини буде виглядати найбільш органічно.

 • Модерн. Така текстура найближче схожа з обробленою деревиною, має гладкі рівні краї і найкращим чином підійде для декору сучасної квартири в стіле лофт.

Нерідко для того, щоб приховати кріплення поліуретанових балок використовують різні консолі і фітинги. Вони також бувають різних розмірів, текстур і кольорів. Тому вибрати консоль не так складно, як може здатися. А декоративний фітінг допоможе з легкістю приховати дефекти монтажу, або додати екстравагантності. Фітинги зазвичай виробляються з гумових або шкіряних матеріалів, з фарбуванням під металеві скоби.

Монтаж

Провести монтаж декоративного бруса на стелю можна дуже легко і швидко, завдяки своїй легкості використання, будь-яке приміщення можна перетворити всього за кілька годин. Пінополіуретанові балки легко можна встановлювати за допомогою поліуретанового клею, або кріпити їх до дерев'яних брусків за допомогою шурупів, потім приховати головки саморізів. Кріплення бруса на клей найбільш легкий варіант, і найбільш швидкий спосіб монтажу, він не вимагає спеціальної підготовки або додаткового інструменту. Такий монтаж зможе здійснити навіть зовсім не підготовлена ​​людина. Цей варіант може підійти в тому випадку якщо балки не несуть навантаження (всередині не розташовані комунікації, проводка, труби і т.п.). Другий варіант з дерев'яними брусками непростий, але він більш надійний.

Для правильного монтажу декоративного бруса на стелю, його необхідно внести в приміщення не менше ніж на добу, щоб балка пристосувалася до температури приміщення, інакше кріплення балки може бути недостатньо міцним для її утримання на стелі. Зазвичай роботи по монтажу проводяться при температурі навколишнього середовища не нижче 5°C.

Крім легкості монтажу, декоративні балки можуть нести функціональне навантаження. Завдяки формі літери П, балки можуть бути використані для приховування інженерної комунікації, електропроводки, труб або просто технічних проблем, які виникли на етапі будівництва.

Обрати декоративні балки Ви можете в нашому каталозі інтернет-магазину "СОТА"