Як декорувати стіни молдінгами - секрети майстрів
    
    
    
    
        
    


    
    
    
    



    
    

    
    
    













Категорії

Як декорувати стіни молдінгами

Вже тривалий час дизайнери зберігають тенденцію до покриття стін матеріалом однієї фактури, в такому ж стилі декорують і стелю. Найпопулярніші матеріали практично не змінюються, це як і раніше фарба, штукатурка і шпалери. Звичайно, вони мають безліч видів і категорій, але не дозволяють додати інтер'єру яскравої індивідуальності. Якщо хочеться створити в приміщенні щось більш грандіозне, краще використовувати особливий прийом - виділення деяких елементів стін молдінгами. Давайте розглянемо види молдінгів і варіанти їх застосування в дизайні.

Молдінг: види

Молдінгами називають декоративні планки. Вони мають різні профілі і кріпляться до будь-якій рівних поверхонь. Сучасне виробництво налічує сотні видів молдінгів. Вони бувають:

  • плоскими;
  • різними з багатьма дрібними елементами;
  • випуклими.

Довжина планки від 2 метрів до 2,44, ширина може змінюватися.

Молдінги відомі з давніх часів. З їх допомогою декорували приміщення ще в античності. В ті часи такі вироби виготовлялися з мармуру і мали високу вартість. Так оформляли палаци й античні храми. Ще молдінги виготовляли з дерева і відливали з гіпсу. Сьогодні існує безліч високотехнологічних і недорогих матеріалів, тому люди воліють при оформленні будинку використовувати молдінги, зроблені за старими технологіями. Наприклад, дерев'яні планки добре підійдуть для заміського будинку, так як всі матеріали екологічно чисті. Їх єдиний мінус це недешева вартість і довгі терміни виготовлення.

Найпоширенішим матеріалом масового виробництва молдінгів виступає полістирол і поліуретан. Планки виходять недорогими і дуже зручними в застосуванні. Вони можуть бути гнучкими і твердими. Тверді молдинги добре показали себе при оформленні рівних поверхонь, а ті що гнуться можна використовувати на вигнутих поверхнях, де важко обійтися прямим варіантом. Ці планки мають невисоку вартість і невелику вагу. Їх легко різати канцелярським ножем і кріпити на будь-яку поверхню.

Кріплення молдінгів на поверхню

Молдінг кріпиться на попередньо підготовлену рівну поверхню за допомогою спеціального клею. Не варто використовувати суперклей і інші рідини, що містять ацетон. Він швидко роз'їдає молдінги з полістиролу та поліуретану. Плюси спеціального клею очевидні:

  • добре склеює молдінг з поверхнею;
  • високая міцність;
  • широкий діапазон застосування.

На вивороті поверхня планки плоска, вона повинна щільно прилягати до стіни. Якщо планується створити за допомогою молдінгів складний малюнок, то рекомендується накреслити схему олівцем прямо на поверхні. Вона все одно сховається під молдінгами.

Після того, як всі молдинги будуть закріплені, можна приступати до фарбування стін і самих планок. Якщо стіни оформлені шпалерами, то молдінги фарбуються до монтування на стіну. Інакше фарба потрапить на шпалери і їх доведеться переклеїти.

Застосування молдінгів

На практиці діапазон застосування молдінгів дуже широкий. Вони завжди додають інтер'єру закінченість і шарм. Дизайнери радять розглянути наступні варіанти декорування приміщення за допомогою молдінгів:

Оформлення дверного отвору

Білі двері це хіт інтер'єрів, але до них дуже важко підібрати потрібні лиштви. Зазвичай їх замовляють в приватних столярних майстерях. Сміливо використовуйте інший варіант - дверний отвір виглядає дуже ефектно в оформленні молдінгів. Ідеально, якщо до такої обробки підібраний білий плінтус. Подібний інтер'єр завжди виглядає дуже дорого.

Оформлення віконного отвору

У сучасних будинках, на жаль, не завжди бувають широкі і високі віконні прорізи. Декоративний молдінг може візуально збільшити їх. Для цього достатньо обрамити їм вікно, підібравши колір до лиштви. Це дуже хороший прийом і дизайнери часто використовують його в модних проєктах.

Використання молдінгів в якості стельового багета

Дуже елегантно виглядає приміщення, оформлене молдінгами по периметру. Цей прийом можна застосовувати в світлих кімнатах з монохромним покриттям стін. Молдінг пускається трохи нижче стельового багета, використовуються тонкі білі планки.

Оформлення стін молдінгами

Якщо ви скомбінували кілька матеріалів на стіні, але приміщення не виглядає єдиним, задекоруйте його молдінгами. Для таких робіт підійдуть широкі планки, їх монтують на стик двох матеріалів по периметру кімнати. Більш вузькі планки підійдуть для створення в нижній частині стіни прямокутників. Надалі їх можна пофарбувати або оформити декоративною штукатуркою.

Створення секцій, що повторюються на стінах

Цей вид оформлення вважається самим традиційним. За допомогою вузьких молдінгів по всьому периметру приміщення створюються прямокутники. Їх розмір залежить від площі кімнати. Вони можуть бути рівними або мати вигнуті елементи. Найчастіше вони залишаються білими, в деяких ситуаціях фарбуються під колір стіни. Такий дизайнерський прийом підходить практично для будь-яких кімнат:

  • вітальні;
  • спальні;
  • дитячої.

Головна порада - витримати кімнату в єдиному стилі.

Оформлення молдінгами красивих елементів

Молдінги можуть стати головним елементом декору інтер'єру, а також оздобленням для різних предметів. Дизайнери часто використовують даний прийом. З метою економії на багетах і рамках, молдінгами оформляється велике дзеркало. Виглядає цей варіант ефектно і дорого.

Доречно і незвично виглядають в оздобленні молдінгів:

  • гобелени;
  • пано;
  • картини;
  • фотографії;
  • обої, що є контрастими до стіни.

Вище описані прийоми не вимагають великих фінансових витрат.

Перед тим, як починати декор приміщення молдінгами радимо все ретельно розпланувати. Тільки в цьому випадку політ вашої творчої думки одягнеться в прекрасний і стильний інтер’єр.

Ви завжди можете переглянути і вибрати відповідні до потреб молдінги ознайомившись з асортиментом нашого інтернет-магазину.

В нашому інтернет-магазині "СОТА" Ви завжди зможете вибрати декоративний молдінг з поліуретану який підійде для втілення будь-яких ваших ідей. Так само в нашому каталозі представлений великий вибір різних гнучких молдінгів.