Як правильно оформити інтер'єр декоративними елементами своїми руками
    
    
    
    
        
    


    
    
    
    



    
    

    
    
    













Категорії

Оформлення інтер'єру декоративними елементами

елементи декору інтер'єру

Рідко зустрічаються квартири з ідеальним стиком між стінами і стелею. Цю недосконалість приміщення можна приховати за допомогою стельового плінтуса або як його ще називають, стельового багету. Цей елемент декору важливо правильно підібрати, так як він постійно знаходиться під увагою. Підходити до вибору багетів потрібно з урахуванням наступних нюансів:

  • Стиль інтер’єру.
  • Ознака приміщення.
  • Матеріал з якого виконана стеля.
  • Маштабні розміри приміщення.

Також варто приділити увагу способу установки цього декору і його вартості. Далі ми опишемо всі види існуючих на сьогоднішній день стельових плінтусів (багетів) і розберемося в техніці їх монтажу.

декорація стелі

Завдяки широкому асортименту стельових плінтусів можна підібрати саме ті, які ідеально будуть поєднуватися з вашим інтер’єром.

  1. Пінопластові багети. Це найдешевший варіант. Однак виглядають вони цілком привабливо. Їх можна фарбувати в абсолютно будь-який колір і в них простий монтаж.
  2. Поліуретанові карнизи. Головна їхня перевага - міцність. На ринку представлені гнучкі аналоги, що дозволяють встановлювати їх на криволінійні поверхні. У більшості випадків таким плінтусам віддається перевага, також при необхідності застосовують малопомітну підсвітку для карнизів.

Дуже важливими факторами при виборі стельового плінтуса є його рельєф, ширина і відтінок. Перший параметр може бути абсолютно будь-яким, а от кольорове оформлення і ширина повинні відповідати навколишньому простору. Чим вище стеля і більше площа, тим ширше повинен бути багет. У великих кімнатах широкий багет візуально наближає стелю і робить приміщення більш затишним. Вузький багет добре виглядає в кімнаті малих розмірів за рахунок ефекту віддалення стелі, а в об'ємній він буде практично непомітний. Також візуально висоту стелі можна збільшити, якщо поверхня плінтуса буде того ж кольору. Різниця в кольорі додасть чіткі графічні лінії і контраст. Якщо стеля і стіни виконані в одному тоні, то підійде широкий стельовий плінтус білого кольору. Але навіть в цьому випадку потрібно дотримуватися поєднання відтінків.

Кріпиться багет одним з трьох способів:

  • Кріплення на шпаклівку.
  • Монтаж на клей.
  • Кріплення саморізами чи цвяхами.

Для карнизів з полістиролу підходить перший і другий варіант. Для кріплення поліуретанових багетів розроблений спеціальний клей, який використовується в поєднанні з клеєм для стиків. Дуже важливу роль відіграє рівність поверхні. Якщо вона має кривизну, то виникнення щілин буде важко уникнути, так як багет копіює форму стику. Для запобігання цього явища фарбувати стіни або обклеювати їх рекомендується вже після монтажу плінтусів. Нерівності прибираються шляхом нанесення шпаклівки, залишки якої прибираються шпателем.

Не варто купувати занадто важкі багети, так як існує ймовірність того, що вони відваляться під власною вагою. Більш надійна фіксація досягається за рахунок використання саморізів.

Перед остаточним вибором конкретного виду багета потрібно вивчити і оцінити його особливості. Це не найважливіший елемент декору, але переробка в разі невдалого монтажу нікому не принесе радості. Для ідеального виконання подібної операції найкраще залучити спеціаліста.