Вибір стельових плінтусів: фото в інтер'єрі, матеріали, особливості монтажу - SOTA
    
    
    
    
        
    


    
    
    
    



    
    

    
    
    













Категорії

Вибір стельових плінтусів: фото в інтер’єрі, матеріали, особливості монтажу

 

Вибір стельового плінтуса досить відповідальний етап декору будь-якого приміщення, в залежності від обраного вами плінтуса приміщення можна візуально розширити, або навпаки підкреслити особливості планування, а в разі неправильно підібраного плінтуса ефект може бути прямо протилежним. Для кращого візуального сприйняття ми в нашій статті наведемо фото приклади того, як виглядає стельовий плінтус в інтер'єрі, а також обговоримо переваги того чи іншого матеріалу.

Коли обираєте стельовий плінтус варто звернути увагу на кілька головних параметрів:

  • Матеріал
  • Ширина
  • Відтінок

Ці три параметри в значній мірі можуть впливати на остаточний результат. На щастя, сучасний ринок досить насичений моделями різних розмірів, відтінків, і дизайнів, крім цього більшість моделей плінтусів випускаються в білому кольорі з можливістю подальшого фарбування, що полегшує підбір відповідного відтінку для вашого інтер'єру.

Зміст

  1. Матеріали стельового плінтусу.
  2. Вибір розміру плінтуса.
  3. Функціональні особливості плінтусів.
  4. Вибір віддітнка для плінтусів.
  5. Вибір форми і текстури плінтуса.
  6. Висновок.

Матеріали плінтусів для стелі

У наш час виробники плінтусів надають досить широкий асортимент матеріалів, розглянемо найбільш популярні:

  • пенопласт (экструдований та інжекціоний)
  • поліуретан
  • гіпс
  • дерево

Якісь більш поширені, якісь менше, це пов'язано з особливостями, які притаманні кожному матеріалу, одні більш універсальні, інші менш. Часто рішення якому матеріалу віддати перевагу виходить з умов експлуатації - це може бути вітальня з сухим повітрям для якої підійде будь-який матеріал, або ж це буде ванна кімната в якій потрібно використовувати матеріал стійкий до вологості і перепадів температури.

Экструдований пінопласт (полістирол)

ЭППС

Плінтуси з полістиролу виробляються методом екструзії - шляхом видавлювання полістирольної маси розплавленої до рідкого стану в форму, яка надає готовому продукту фінальний рельєф. Вироби отримані шляхом екструдування виходять більш щільними і міцними завдяки своїй більш однорідній структурі, це також в свою чергу дозволяє домогтися кращої стійкості до механічних пошкоджень, під час роботи - полістирол не кришиться на безліч дрібних частин, на відміну від пінопластових виробів отриманих шляхом інжекції. Крім перерахованого вище варто також відзначити невисоку ринкову вартість такого матеріалу, за порівняння з іншими матеріалу, такими як дерево, гіпс або поліуретан.

Полістирол відноситься до середнього класу горючості (Г2), це пов'язано з неможливістю підтримувати горіння, полум'я згасне через короткий проміжок часу, але тим не менше він вважається матеріалом, який згорає. Також він не схильний до усадки при нагріванні.

На українському ринку полістирольних плінтусів велику частку ринку займає бельгійська компанія NMC, понад 50 років ця компанія займається виробництвом полістирольних і поліуретанових виробів, також плінтуса, молдінги і інші елементи ліпного декору.

Інжекціоний пінопласт

інжекціоний пінопласт

Інжекційні вироби виготовляються шляхом запікання пінопластових гранул в спеціальній прес-формі, що дозволяє домогтися практично будь-якого рельєфу і в значній мірі спрощує виробництво. Це впливає на невисоку кінцеву вартість виробу для споживача.

пінопластова гранула

Якщо ваш ремонт обмежує невеликий бюджет, то інжекційні пінопласт це ваш вибір - вироби з такого матеріалу найпоширеніші на ринку і користуються популярністю саме за рахунок своєї невисокої вартості. Завдяки своїй легкості дуже простий в монтажі, його легкість дозволяє без особливих навичок провести монтаж без залучення фахівців. Незважаючи на всі переваги, інжекційні плінтуса мають ряд недоліків, в порівнянні з екструдованим пенопластом:

  • Невисока міцність. Інжекційні вироби в значній мірі схильні до значного роду механічних пошкоджень.
  • Неоднорідність структури. Зерниста структура за замовчуванням виглядає менш презентабельною на відміну від гладкої поверхні екструдованого пінопласту.
  • Сприйнятливість до агресивних середовищ. Для фарбування цього матеріалу необхідно ретельно вибирати лакофарбові матеріали, які не містять розчинників. Для фарбування можуть підійти алкідні, олійні, або водоемульсійні фарби.
  • Пожежна безпека. Інжекційний пінопласт відноситься до групи особливо пожежонебезпечних, так як при зіткненні з відкритим полум'ям запалюється та виділяє чорний їдкий дим.

Поліуретан

поліуретан

Поліуретанові плінтуса є більш дорогим аналогом плінтусів з полістиролу, але на відміну від полістирольних плінтусів, поліуретанові мають ряд незаперечних переваг:

  • Гнучкість - деякі виконання поліуретанових багетів мають в своєму складі каучук, це так звані "гнучкі плінтуса", їх відмітною особливістю є податливість до різного роду згинань і скручувань, що в значній мірі спрощує процес монтажу таких виробів в приміщеннях з великою кількістю кутів і напівкруглих конструкцій.
  • Міцність - за рахунок своєї пружності, такі вироби можна вважати стійкими до механічних пошкоджень.
  • Гіпоалергійність - поліуретан є екологічно чистим матеріалом, який не викликає алергії, що робить такий виріб відмінним для використання в дитячих кімнатах.
  • Вологостійкість - поліуретан не вбирає вологу, що дозволяє його використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як ванна кімната або басейн. Також він не боїться перепадів температури.

Гіпс

гіпсова ліпнина

Мабуть це самий класичний матеріал для виробництва декоративної ліпнини. Основною перевагою гіпсу можна назвати його пластичність. Ви можете замовити гіпсову ліпнину, яка буде виконана за індивідуальним ескізом розробленим спеціально під дизайн вашого інтер'єру. Протягом багатьох століть майстри творили справжні витвори мистецтва з цього матеріалу, що і в наш час не змінилося. Будь то старовинний будинок, маєток або навіть палац, при реставрації не обійтися без використання гіпсової ліпнини.

До недоліків перш за все можна віднести значну вагу і крихкість готових виробів. Виробництво і установка такого декору не обійдеться без використання досвідчених майстрів, що безпосередньо позначається на вартості, без належного досвіду великий ризик пошкодити виріб при спробі самостійного монтажу.

Дерево

обрамлення деревом

Сміливо можна назвати найдорожчим варіантом, незважаючи на те, що дерев'яні плінтуси виготовляються з різних порода дерева, вони в будь-якому випадку будуть дорожче полімерних аналогів. Через різних порід дерева ціна на ринку може значно коливатися, починаючи від найпростіших ялинових багетів, і закінчуючи екзотичними екземплярами з червоного дерева, дуба, ясена. Таке рішення буде доцільним при декорі великих заможних будинків. Поверхня таких багетів в достатній мірі стійка до механічних пошкоджень, але не варто забувати, що деревина схильна до біологічних факторів розкладання (гниття, паразити, цвіль), і вона схильна до деформації при частих змінах рівня вологості і температури. Для того, щоб деревина довго служила її необхідно обробляти різними антисептиками, і лаками в декілька шарів, тим самим ще більше підвищує вартість декору.

Вибір розміру

Стандартна довжина більшості виконань стельового багета близько 2 метрів, а ось ширина може в значній мірі відрізнятися від 1 до 20+ см. Дизайнери часто вдаються до використання різної ширини, що змінює сприйняттям розміру кімнати, так невелике приміщення можна візуально розширити, а у великому приміщенні правильно підібране виконання допоможе згладити кути і надати якоїсь м’якості.

Ширина плінтусів залежить від співвідношення розміру приміщення до висоти стель, так ці дані можна звести в одну таблицю, яка описує можливі варіанти планування приміщень, і найбільш вдалий розмір стельових плінтусів для них:

1) Площа приміщення від 15 до 20 м², висота стелі 2,5 метра.

§ від 15 до 20 м² - ширина 5-8 см.

§ 20 м² - ширина 8 см.

2) Площа приміщення від 20 до 25 м², висота стелі 2,7 метра.

§ від 20 до 25 м² - ширина 8-12 см.

§ 25 м² - ширина 12 см.

3) Площа приміщення від 25 до 30 м², висота стелі 3 метра.

§ від 25 до 30 м² - ширина 12-15 см.

§ 30 м² - ширина 15 см.

4) Площа приміщення від 30 м², висота стелі більше 3-х метрів.

§ от 30 м² - ширина 15-20 см.

Дана таблиця не встановлює жорсткий регламент для ширини багета в приміщенні, ми лише намагалися розглянути можливі варіанти, і в залежності від них дати цифри на які можна орієнтуватися при подальшому виборі декору для вашого приміщення.

Функціональні особливості плинтусів

Крім декоративного навантаження, іноді стельові багети можуть на себе брати частину функціонального:

  • Дозволяють приховати кутові шви, або зазори між натяжною стелею і стіною.
  • Дозволяє приховати частину проводки, яку не вдалося приховати в стінах.
  • Можливість для додаткового освітлення.

Таким чином багети для стелі можна розділити ще на два підвиди:

  • карнизи для прихованого освітлення
  • плінтуси для натяжних стель

Карнизи для прихованого освітлення

скриті карнизи

Такі карнизи дозволяють приховано встановити світлодіодне підсвічування, яке допоможе створити різні світлові схеми, і в залежності від температури кольору впливати на сприйняття. Так більш теплі тони освітлення додадуть затишності і комфорту приміщенню, а більш холодні допоможуть налаштуватися на раздуми.

карнизи

Конструкційно карниз для прихованого освітлення являє собою стельовий плінтус з жолобом для установки в ньому світлодіодної підсвітки.

Іноді такі карнизи з внутрішньої сторони покривають додатково світловідбиваючою стрічкою, яка підсилює ефект. Температуру бажаного освітлення варто визначити заздалегідь, в залежності від задуманого ефекту. Також частим рішенням є використання RGB світлодіодних стрічок, які дозволяють регулювати інтенсивність і колір освітлення. Таке рішення урізноманітнить навіть найпростіше за своєю геометрією приміщення.

rgb стрічка

Плінтус для натяжних стель

Являє собою звичайний стельовий плінтус з однією лише відмінністю, що він кріпиться тільки до вертикальної поверхні без кріплення до стелі. І цьому є розумне пояснення:

  • Плівка для натяжних стель виготовляється з тонкого пвх шару, і клейовий склад може його пошкодити, а в деяких випадках, розчинники, які входять до складу деяких клейових сумішей можуть і зовсім розчинити плівку в місцях контакту.
  • Після висихання клею, може з'явитися нерівномірності на стелі, що може стати причиною складок по периметру.
  • У разі якщо вам набридла стара натяжна стеля, або вона пошкоджена, її можна буде з легкістю замінити без демонтажу стельових плінтусів.

Таким чином багет для натяжних стель дозволяє уникнути всіх труднощів, які можуть виникнути на етапі монтажу.

Вибір кольору плінтуса для стелі

Можливо вибір кольору стельового плінтуса буде останнім питанням перед покупкою, але тим не менше не можна нехтувати цим питання. Давайте розглянемо декілька можливих ситуацій інтер'єру:

  • Коли колір стелі та стін співпадають. Зазвичай в такому випадку варто вибирати плінтус іншого кольору, щоб уникнути зливання кольорової гами приміщення в одну пляму і якось роз’єднати стелю від стін. У цьому випадку краще вибрати інший тон, який буде відмітний від стелі і стін, або просто білий.

колір стелі

  • Невелика висота приміщення. В даному випадку кращим рішенням буде використовувати стельовий плінтус в колір стін, це дозволить візуально збільшити висоту приміщення.

плінтуси під колір стін

  • Невелика площа приміщення. Коли площа приміщення невелика, є завдання якось його розширити, виправити ситуацію допоможе стельовий багет в колір стелі, але варто бути обережними з темними відтінками, якщо загальна площа приміщення і висота стелі невелика при цьому Ви вибираєте темний відтінок стелі і плінтусів, то це може привести до того, що стеля буде "тиснути", тому таке рішення підходить тільки невеликим приміщенням з високими стелями. Це особливо актуально для квартир з плануванням "сталінка", невеликі приміщення з висотою стель від 2,9м.

контраст за допомогою плінтуса

  • Коли не можете визначитися. В такому випадку можна без особливих поглиблень в питання вибрати плінтуса білого кольору. Це найбільш універсальний варіант, який підійде для більшості інтер’єрів.

Вибір форми

Вибір форми стельових багетів в більшості випадків залежить від обраної стилістики примыщення.

проста форма плінтуса

У разі сучасних інтер'єрів, які все частіше йдуть в сторону мінімалізму проявляючи це невеликою кількістю деталей і меблів - тоді вашим вибором будуть гладкі рівні плінтуса без різьбових елементів. Такі плінтуса здатні підкреслити легку обстановку приміщення і не будуть перевантажувати його зайвими деталями.

візерункова форма плінтуса

Коли ж ми говоримо про класицизм - відмінними рисами якого є монументальність, складність форм і масивність елементів декору. Такому стилю дизайну відповідають широкі різьблені стельові багети, за рахунок великої кількості дрібних деталей, найчастіше розміщені по всій ширині плінтуса.